عکس ماشین

تصاوير و مشخصات خودرو هاي جهان

نمایشگاه اصفهان

لبته منظورم از دست پر همون تنوع بخشي به يه مدل از ماشينه كه هزار جور شاخ و برگش ميده مثلا موتور پژو 405 رو مي ذاره روي ده مدل سمند-پرشيا و...كه باز هم ايران خودرو با همين تكنيك به استقبال مردم عزيز آمده بود.

اولين خودرويي كه از اين مجموعه به چشم مي خورد مدلي جديد از سمند بود كه به نام سمند SE ناميده شده بود و تغيراتي جزئي در ظاهر آن از جمله چراغ عقب آن ديده مي شد.

كه البته در اطلاعات آن نوشته شده بود فول آپشنه ولي نفهميدم چرا باين كه فول آپشنه شيشه عقب هايش دستي بالا و پايين مي شه!!!!!!!!!شايد فول آپشن از نظر اين گروه يه معني ديگه ميده!

خودروي بعدي سورن ELX بود از نظر ظاهري فقط جلو پنجره آن با سورن معمولي فرق داشت وتفاوت عمده آن در داخل اتاق آن بود.از جمله اين تفاوت ها،تفاوت در داشبورد-تودري-طاقچه جديد عقب و ستون فرمان آن بود كه به نسبت سورن قبلي خيلي زيباتر و بهتر شده بود.

سومين خودرو پژو 207i بود كه به تازگي ايران خودرو آن را به بازار ايران آورده و تقريبا تو مايه هاي 206 است كه ديگر نيازي به معرفي ندارد و همه ميشناسنش چون هنوز اين يكي شاخ و برگ نگرفته از جمله صندوق عقب و هرچي شما بگين! 

تقريبا تمام محصولات ايران خودرو همين بود و محصول ديگري نداشت به جز پژو 206 كه حرف خاصي براي گفتن نداشت.

شركت بعدي ايران خودرو ديزل بود كه با مرسدس بنزهاي ون خودنمايي ميكرد و حقا ماشين هاي عالي و با حالي بودن و در دو مدل گيريكس معمولي واتوماتيك عرضه شده بود با پايه قيمتي 85 ميليون تومان.

در قسمت ديگر از نمايشگاه نمونه اي از تندر 90 كه به صورت وانت درآمده بود قرار داده شده بود كه پس از عرضه نا موفق وانت پرايد به فكر وانت تندر افتادن.آخه من نمي دونم تندر خودش را به زور ميكشه ديگه چرا در به در را وانت كردن!!!!!!

غرفه آپكو(شركت خودروهاي سفارشي ايران خودرو)هم با 207i و گراند ويتارا سوزوكي فول آپشن آمده بود.

اين شركت امكانات جانبي همانندسانروف-تودوزي چرم-دزگير تصويري-بال عقب و...را بر روي 207i سوار كرده بود.

بر روي گراند ويتارا سوزوكي هم آپشن هايي از قبيل باربند اسكي-گارد جلو و عقب-تودوزي چرم-بال عقب-مانيتور پشت هدر ست و گل پخش كن جلو و عقب نصب شده بود.

در سالن اول فقط همين چند شركت خودرو معرفي كردند و بقيه غرفه ها به معرفي لوازم جانبي مي پرداختند.

وارد سالن دوم شدم.در ابتداي ورودي اين سالن شركت هاي خودروسازي كاميون(خودروهاي سنگين)فعاليت

داشتند كه با نشان دادن تصاويري از آنها ميگذرم زيرا اطلاعات دقيقي از آنها ندارم.

غرفه هيونداي هم حرفي براي گفتن نداشت و فقط آوانته را براي نمايش آورده بود آن هم در دو رنگ سفيد و مشكي.آخه يكي نيست بگه هيونداي النترا را كسي استقبال نكرد حالا موتورش را روي آوانته گذاشتين چي شده!!!!

در گوشه اي ديگر يكي از شركتهاي اسپرت سازي خودرو يه 206 چيده بود عجيب!!كوپه و سقف كروكي كه صاحب شركت ميگفت 25 تومان قيمتش است.ولي خيلي با حال بود.خودتون قضاوت كنيد.

قسمت بعدي سالن 2 شركت آكو پارت بود كه با يه تندر 90 خيلي خفن اومده بود.از اون تندر بد تركيب يه چيزي ساخته بود كه بيا و ببين.البته آپشن هاي زيادي هم بهش اضافه كرده بود.از قيمتش ازش سوال كرم و در جواب شنيدم:فروشي نيست عزيزم.به طرف گفتم پس چرا براي نمايش گذاشتينش؟گفت براي رو كم كني!!!!!خودتون ببينيد.

در آخر سالن 2 هم شركت رنو با هفت هشت تا ماشين جديد اومده بود كه بر خلاف بقيه شركت ها حرف هاي زيادي براي گفتن داشت از جمله مگان RS-اسكالا-كولئوس و.... كه خودتون ببينيد

وآخرين خودروي رنو يه ماشين فرمول يك بود كه جون ميداد واسه اتوبان هاي ايران(البته به گفته خودشون!!!!!!)

و اين خودروي باحال آخرين خودروي موجود در نمايشگاه بود چون سالن 3 فقط اختصاص به لوازم جانبي اعم از رينگ-باطري-لوازم اسپرت و...داشت.

در نمايشگاه امسال پارس خودرو-كرمان موتور-سايپا شركت نداشتند(شايد دارند خودشون را براي موتور شو پاريس آماده مي كنند!)

فقط من يه سوال برام موند كه چرا شركت سايپا شركت نداشت؟

حتما روش نشد دوباره پرايدهاي عجيب و غريب را به نمايش بذاره يا داره روي پرايد مدل 3002 كار ميكنه براي بيست سال ديگه!!!!!!!!!

با تشكر از اين كه  وقت گذاشتيد و مطلبم را خونديد.فقط نظر يادتون نره!

منبع : www.carfa.blogfa.com

+ نوشته شده در  یکشنبه پنجم دی ۱۳۸۹ساعت 14:42  توسط كيوان جعفري  |